Gry edukacyjne cieszą się bardzo dużym zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Gry planszowe to doskonały sposób rozrywki, co więcej dzięki temu można wspierać najmłodszych w rozwoju. Dlaczego warto grać w gry planszowe i jaki wpływ mają na dzieci?

Gry planszowe dla najmłodszych

Najlepiej wybierać gry rodzinne,  w których mogą uczestniczyć wszyscy domownicy niezależnie od wieku oraz umiejętności. Pamiętajmy, że dziecko musi rozumieć zasady gry i wiedzieć dokładnie na czym ona polega, tylko wtedy może czerpać z niej przyjemność. Obecnie na rynku wybór planszówek jest bardzo duży, także bez problemu można będzie dopasować je do wieku i umiejętności dziecka. Gdy to doskonałe rozwiązanie, ponieważ pomagają dziecku w rozwijaniu kreatywności, logicznego myślenia, pozytywnie wpływają również na pamięć oraz koncentrację. Na pewno warto wziąć pod uwagę gry strategiczne typu Granie W Zdanie, Gry w Słowa, Remik czy Scrable. To jeden z popularniejszych gier na świecie, które cieszą się dużym zainteresowaniem i są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Dlaczego warto?

Dziecko poprzez granie w planszówki rozwija wiele umiejętności. Nie tylko rozwija swoją kreatywność i wyobraźnię, ale uczy się tego, jak smakuje zwycięstwo i porażka, a także jak poprawnie pracuje się w grupie. W czasie grania w gry może zapoznać się z wieloma emocjami, dzięki temu jest bardziej świadome i wie, jak nad nimi panować. Ogólnie rzecz biorąc granie w gry przynosi bardzo wiele korzyści, poza tym umacnia więzi rodzinne.