Gry planszowe od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością. Dzięki temu dziecko może nauczyć się wielu ważnym umiejętności, które z pewnością przydarzą mu się w przyszłości. Dlaczego warto grać w gry i jak wpływa to na więzi rodzinne?

Gry planszowe to ćwiczenie dla mózgu

Gry rodzinne przeznaczone dla każdego bez względu na wiek, to dobre rozwiązanie, szczególnie gdy za oknem pogodna nie naprawa optymizmem. W ten sposób można wesprzeć dzieci w rozwoju, gdy gry bardzo pozytywnie wpływają na pamięć, koncentrację, kreatywność. Maluchy dzięki graniu w planszówki uczą się jak wygrywać i jak radzić sobie z porażkami, uczą się cierpliwości, samodyscypliny, rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. To świetne ćwiczenie dla mózgu, które w przeszłości przełoży się na lepsze funkcjonowanie w codziennych życiu.

Jakie gry kupić?

Jeżeli chcemy grać całą rodziną, najlepszym wyborem będą gry edukacyjne, które nie tylko bawią, ale równocześnie rozwijają zdolności dziecka. Na uwagę zasługują także gry strategiczne na przykład krzyżówki, gra w słowa, scrabble itp. Gry strategiczne uczą logicznego myślenia, bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Oczywiście trzeba pamiętać, aby gry dopasować do wieku i umiejętności dziecka. Obecnie nikt nie powinien mieć z tym większych problemów, gdyż na opakowania są odpowiednie oznaczenia.