Gdy znudzi ci się opieka nad roślinami i pielęgnacja trawnika warto zainteresować się propozycjami na zabawę w ograniczonym gronie. Zabawa z rodziną na trawie może być równie emocjonująca co spacer z grupą przedszkolaków na plac zabaw!

Na początek wiosny warto zająć się roślinkami, rozpocząć naukę pielęgnacji. Ciekawym rozwiązaniem jest stolik ogrodowy, który posiada kratkę z doniczkami, łopatkę, konewkę, wiaderko, grabki oraz doniczki na drugi blat. Możemy także zaopatrzyć szopę ogrodową w kosiarkę dziecięcą, która poza wyglądem wydaje dźwięki imitujące odgłosy kosiarki oraz posiada specjalne szczotki do zbierania oraz pojemnik.

Właściciele dużego podwórka mogą również zainwestować w latawiec, który pięknie będzie się prezentował między dachami sąsiadów. Bardziej przyziemnym ale wciąż latającym obiektem są dyski. Świetnie sprawdzą się przy licznym rodzeństwie, które chętnie spędza czas na zewnątrz. Zachwycającą ozdobą podwórek są również bańki mydlane. Wspólna zabawa przy wypuszczaniu mega baniek może być niesamowitą metodą na spędzanie czasu wspólnie z dziećmi.

Wśród gadżetów sportowych wciąż prym wiodą piłki. Aby nasi mali piłkarze nie wyszli z wprawy, warto ustawić na podwórku bramkę. Nasze pociechy mogą rozwijać umiejętność trafiania do celu i ćwiczyć refleks. Podobnie jest w przypadku ping-ponga – rozgrywki możemy odbywać nawet w jadalni, jeśli tylko będziemy pamiętać o ustawieniu „siatki” np. z książek.

Niewielka przestrzeń to też świetne pole do zabawy! Świecące hula hop nauczy nasze dziecko koordynacji, skakanka poprawi ich kondycję fizyczną, a kolorowa wieża do wspinania zapewni mnóstwo frajdy. A wszystko to podczas świetnej zabawy.