Co zrobić z edukacją brzdąca, kiedy nie może iść do przedszkola, szkoły? Domowa nauka nie wystarcza i dziecko szuka bardziej ambitnych bodźców?
W takim przypadku dobrze jest zastosować rozwiązania proponowane przez metodykę Montessori. Wielość dostępnych zestawów edukacyjnych, zbudowanych właśnie na tej metodzie pozwala na wybranie idealnej gry dla wieku i poziomu rozwoju dziecka.
Aby wspomóc rozwój od najmłodszych lat naszego dziecka warto zerknąć na grę, która zrobi to w sposób przyjemny, ciekawy i łatwy już od dziewiątego miesiąca życia. „Moje pierwsze odkrycia” to gra z samochodzikiem. Dzięki pięknym grafikom dziecko z łatwością odnajduje odpowiednie elementy, które musi przewieźć w przeznaczone do tego miejsce w domu.
Oferta dla dzieci między trzecim a siódmym rokiem życia jest niezwykle rozbudowana. Wśród gier podążających za metodą Montessori znajdziemy więc „Przeplatanki”, dzięki którym dziecko rozwinie zdolności manualne i pozna podstawowe cyfry i literki swojego imienia, czy równie pomocne w ćwiczeniu paluszków „Figury i sznurówki” gdzie poznać może kształty figur geometrycznych.
zwierzęce
Dla małych kucharzy i kucharek dostępne są zestawy, które nie dość, że edukują, to jeszcze jak smacznie się prezentują! Zestaw „Mały kucharz” i „Moja pizza” kształtują w dziecku poczucie niezależności i samodzielności poprzez możliwość wykonania i wybrania składników do potraw i pizzy.
Dzieci, które w szkole poznały literki i cyferki mogą również nauczyć się podstawowych działań, co ułatwią zestawy „Liczby”, a łączenie słówek z obrazkami w zestawie „Słownictwo” będzie nie lada gratką dla każdego.
Milusińscy z łatwością nauczą się także z jakich części składa się ciało ludzkie czy jakie zwierzęta mieszkają na farmie a jakie przebywają na stałe w dżungli.
Zestawy Montessori to nie tylko przyjemna edukacja. To przede wszystkim zaspokojenie ciekawości dziecka i łatwy sposób na przekazanie podstawowych informacji, na których dziecko może zbudować swoje przyszłe sukcesy edukacyjne.
Najnowsze komentarze